Mesaj deneme yeri burası!
NF SCRIPT
"Yardım edecek her şey."
ARA

GİRİŞ YAP

Üyeliğiniz yok mu? Hemen Kayıt olun!

PHP Kurulumu ve Bilgisayarınızda Sunucu Oluşturmak
Tamer Çolak
-
452 Gün Önce
Merhaba değerli okuyucu, bu eğitimimizde günümüzde çokça kullanılan ve popüler olan web programlama dili olan PHP'yi kendi bilgisayarımıza nasıl kuracağımızı anlattık.
Daha öncelerde PHP'yi kendi bilgisayarınızda çalıştırmak için ilk önce bilgisayarınızda bir sunucu oluşturup, daha sonra ise PHP için gerekli dosyaları kurup bu sunucuda çalışmasını sağlamanız gerekiyordu. Artık bunlar çok geride kaldı. Teknolojinin gelişmesiyle bir sürü program yardımıyla artık kendi bilgisayarınızda otomatik bir sunucu oluşturulup PHP desteği sağlanıyor. Böylece sizin kendiniz sunucu oluşturup oraya PHP için gerekli dosyaları yüklemek zorunda kalmıyorsunuz. Bu biz web geliştiriciler için büyük bir kolaylık. Bir sürü dosya arayıp hatalarla karşılaşınca ne yapacağını şaşırmak yerine artık XAMPP ile tek yükleme ile bütün PHP gereksinimlerini tamamlıyoruz.
XAMPP kullanırken bilgisayarınız yorulmuyor ve iyi bir deneyim yaşıyorsunuz. Hızlıca PHP kurulumu arından bütün paketleri içerdiği için ekstra bir hatayla karşılaşmıyorsunuz. Bu tarz uygulamaları kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Daha öncekileri deneyip bu programı ilk defa deniyorsanız bu kolaylığın tadına varacaksınız!

XAMPP'i indirmek için tıklayınız.
Bunlarla alakalı soru sormak ister misin? Bu Yazıyı Beğen

Yorumlar

  • Herhangi bir yorum bulunamadı! Bu yazı için ilk yorumu sen yap!

Yorum Gönder

Adın:
E-Posta Adresin: Onay(4+17*3):
Yorumunuz:
En Çok Okunanlar
Rastgele
Size Özel
Sosyal Medya